Kaip išgerti daugiau vandens: mano sėkmės istorija

Kaip išgerti daugiau vandens: mano sėkmės istorija

Tikriausiai visi žinome, koks svarbus yra vanduo mūsų organizmui. Ir gal ne kartą tai girdėjote iš gydytojo lūpų. Tačiau, kokius pasiteisinusius būdus žinote, kaip iš tikrųjų tai padaryti, t.y. išgerti daugiau vandens?

Mano istorija

Mano istorija prasidėjo nuo to, kad prieš kelis metus susirgau inkstų uždegimu. Kadangi gydymas namuose nevyko sklandžiai, dėl susidariusių komplikacijų mėnesį praleidau ligoninėje. Nors iki to laiko ne kartą girdėjau ir pasąmonėje žinojau apie tai, kad reikia išgerti kuo daugiau vandens, tačiau, kol nenudegi, matyt, nepajauti, kokia karšta liepsna gali būti:)

Kol gydžiausi ligoninėje, sutikau daug gydytojų, kurie vis pabrėždavo, kad vartočiau kuo daugiau skysčių. Tuomet pradėjau klausinėti specialistų, kiek iš tikrųjų reikia išgerti vandens. Gal vienam organizmui reikia kelių litrų, o kitam gal užtenka 4 stiklinių. Be to, jei sutrikusi inkstų veikla (taip buvo mano atveju tuo metu), kaip tada dar labiau nepakenkti sau ir kaip teisingai nustatyti vandens normą.

Iš tiesų, klausimų turėjau daugiau nei sulaukdavau konkrečių atsakymų. Dažniausi atsakymų variantai buvo: 2 litrai moteriai ir 3 litrai vyrui; 8 stiklinės; 1.5 l vandens+arbata, vaisiai, sriuba. Kadangi norėjau kuo greičiau pasveikti ir šventai tikėjau gydytojų paliepimu išgerti bent 2 litrus vandens, taip ir dariau. Turėdavau dviejų litrų butelį, todėl kasdien buvo labai lengva sekti vandens kiekį. Kai būni vienoje vietoje, neturi daug veiklos ir šalia yra tualetas, išties įveikti tokią vandens normą nebuvo sunku.

Tačiau, sugrįžus į darbą, vykdyti vandens išgėrimo planą sekėsi ne taip gerai, kaip planavau. Stresas darbe, kelionės, didelis užimtumas, treniruotės ir gal, sakyčiau, nepatogumas nuolat lakstyti visur su vandens buteliu ar stikline – šias aplinkybes dabar vadinu nevykusiais pasiteisinimais. 🙂
Klausiate, kur žadėtoji sėkmės istorija, apie kurią užsiminiau pavadinime? Laiminga pabaiga yra! 🙂

Kaip išgerti daugiau vandens?

Per tuos kelis metus po ligoninės išbandžiau įvairius metodus ir skirtingas vandens normas, todėl noriu su Jumis pasidalinti savo sėkmės formule, t.y., kas man labiausiai pasiteisino ir tikrai veikia:

 1. Vienas iš efektyviausių būdų, kaip išgerti daugiau vandens – vandens gėrimo ritualo integracija į savo dienotvarkę: pavyzdžiui, atsikėlus ryte išgerkite stiklinę vandens su citrina; kai jaučiate alkį ar turite pertraukėlę, išgerkite dar vieną stiklinę. Ruošiatės eiti miegoti – nepamirškite mėgstamo vandens. Jei iš pradžių sunku, pastatykite stiklinę nuolat matomoje vietoje, pavyzdžiui, ant spintelės virtuvėje netoli čiaupo ar ant naktinio staliuko. Jei net ir tai nepadeda, galite imtis radikalesnių priemonių, pavyzdžiui, nusistatyti žadintuvą tam tikrais intervalais. 🙂
 2. Vandens rasite ne tik stiklinėje, bet ir maiste. Todėl būtų idealu, jei užkandžiautumėte ne saldumynais, o vaisiais ar daržovėmis, turinčiomis savyje skysčių, t.y. arbūzai, vyšnios, kriaušės, vynuogės, agurkai ir kt.
  Beje, garantuoju, kad jei laikytumėtes šių dviejų taisyklių, pagerėtų ne tik savijauta, bet ir išgražėtų kūno linijos. 🙂
 3. Grįžus iš ligoninės, didžiausias trukdis įvykdyti užsibrėžtą vandens gėrimo planą, buvo stiklinės (kartais ir jų trūkumas kai kuriose vietose) ir buteliai. Prisipažinsiu, kad nemėgstu plastikinių butelių ir gertuvių vien dėl kvapo, kuris atsiranda po ilgalaikio naudojimo. Nors dabar nemažai gertuvių gaminamos iš bio plastiko, tačiau vanduo vis tiek man skanesnis dėl to netampa. Be to, dėl šaltų orų, norėjosi sprendimo, kad galėčiau gertuvę naudoti tiek šaltam, tiek karštam vandeniui, jei užsinorėčiau arbatos ar kavos. Išbandžius skirtingus variantus, galiu drąsiai rekomenduoti termo puodelį Lifeventure. Labiausiai man patiko nerūdijančio plieno konstrukcija, kokybė, karščio išlaikymas (iki 4 val.), lengva priežiūra bei dizainas ir spalvų pasirinkimas.
  Įprastai, išeidama iš namų, prisipilu vandens, įmetu kelis citrinos griežinėlius ir gurkšnoju vandenį darbe. Jei ryte nespėju atsigerti arbatos, galiu tiesiog užsipilti karšto vandens ir mėgautis arbata pakeliui į darbą.
  Reziumė: stilingas ir patogus termo puodelis tikrai paverčia vandens gėrimo ritualą malonesniu. 🙂
 4. Gal turite savo mėgstamą stiklinę, pavyzdžiui, su ypatingu paveiksliuku ar užrašu? Kartais užtenka net ir šiaudelio stiklinėje, kad suvartotumėte daugiau vandens.
 5. Vandenį gurkšnokite, o ne gerkite vienu kartu didelį kiekį. Vandens perteklius gali ne tik apkrauti inkstus, bet ir išplauti iš organizmo būtinus mineralus ir vitaminus.
 6. Jei sportuojate ar lauke labai karšta, padidinkite įprastinę vandens normą, kad atstatymėte organizmo pusiausvyrą.
 7. Negerkite vandens per prievartą. Kai kuriems žmonėms reikia, kad vandens gėrimas taptų tam tikru įpročiu, o kai kuriems užtenka gerti vandenį tik tada, kai jaučiamas troškulys. Tokiu atveju svarbiausiai, kad troškulys nepavirstų į dehidrataciją.

Net ir šiandien negalėčiau Jums atsakyti, kokią vandens normą išgeriu kasdien. Po tiek tyrinėjimų, tvirtai tikiu, kad vienas konkretus skaičius negali tiksliai apibrėžti vandens poreikio visiems individams, kurių organizmai tokie skirtingi.

Kartais mano norma būna 6 stiklinės vandens, kartais ir daugiau. Viskas priklauso ir nuo maisto, veiklos ar net oro (jei šalta – geriu daugiau arbatų, valgau daugiau sriubos ir pan).

Žinau viena, kad dabar vandens gėrimas tapo įprastu ir labai maloniu įpročiu, dėl kurio jaučiuosi nepalyginamai geriau nei prieš tai.

O kokia Jūsų sėkmės formulė, padedanti išgerti daugiau vandens? Pasidalinkite komentaruose!:)

Grįžti į tinklaraštį